RESTAURACJA LA MAISON

GALERIA

RESTAURACJA

LOKALIZACJA: WARSZAWA [dzielnica WOLA]

REALIZACJA: 2014

Nazwa restauracji - La Maison - oznacza dom. Ciepły klimat, który panuje w środku, nawiązuje właśnie do domu w tradycyjnym stylu francuskim.
Lokal został podzielony na dwie strefy - restauracyjną oraz kawiarnianą - a w okresie letnim na gości czeka również letnia altana. 
 Część kawiarniana stanowi swego rodzaju werandę – duże okna wpuszczające do środka światło słoneczne, jasne kolory, delikatne zasłony i poduszki oraz falbaniaste okrycia krzeseł zdają się przenosić gości do Prowansji. W tej części można delektować się smakiem lodów, ciastek i słynnych francuskich makaroników wyeksponowanych na długich ladach. To doskonałe miejsce na wyjścia rodzinnie i słodkie popołudniowe chwile.
 Strefa restauracyjna jest znacznie bardziej współczesna i kolorowa – doskonała na wieczorne spotkania z przyjaciółmi. Uwagę przyciąga bar z białej cegły z wysokimi stołkami, gdzie można spróbować francuskich win oraz innych alkoholi. Atrakcją restauracji jest otwarta kuchnia pozwalająca gościom oglądać pracę kucharzy. Sufity w tej części zdobią kolorowe deski, a na ścianach można podziwiać malunki przywodzące na myśl francuską prowincję. Klienci mogą zasiąść na miękkich siedziskach lub jednym z patchworkowych foteli przy stole socjalnym. Wstawienie tego właśnie dużego stołu nie było kwestią przypadku, ale rozwiązaniem rodem z francuskich lokali mającym na celu socjalizację i zbliżenie do siebie gości. 
Ostatnią, dodatkową część restauracji, stanowi osadzona wśród zielonych drzew letnia altana. Tu również przebija się styl francuski. Wystrój utrzymany jest w nowoczesnej biało-szarej kolorystyce. Delikatne zasłony, donice z kwiatami, subtelne oświetlenie oraz otoczenie drzew tworzą kameralny klimat. Z myślą o tym, aby rodzice mogli się w tym miejscu w pełni zrelaksować, w altanie został stworzony się kącik zabaw dla najmłodszych. 
Wystrój restauracji dopełnia ogrom świeżych ciętych kwiatów, z którymi wazony są ustawione w każdym zakątku lokalu. Przytulna atmosfera i kolorystyka sprawiają, że w La Maison każdy poczuje się tak dobrze, jak w domu. 
COFNIJ PRZEWIŃ